Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

ПАРД звертає увагу щодо набрання чинності Змін до Методики визначення інвестиційного прибутку торговцем при виконанні функцій податкового агента

20.03.2018 року набрали чинності Зміни до Методики визначення інвестиційного прибутку професійним торговцем цінними паперами при виконанні функцій податкового агента, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2018 № 8 та рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.01.2018 № 2. 

Зазначені Зміни розроблено Міністерством фінансів України спільно з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку з метою приведення Методики у відповідність до чинного Податкового кодексу України.

Нагадаємо, Методика затверджена наказом Мінфіна від 22.11.2011 року № 1484 та рішенням ДКЦПФР від 22.11.2011 року № 1689, набрала чинності з 13.02.2012 року. Протягом вже майже 6 років до неї жодного разу не вносились зміни.

Ця Методика врегульовує виключно дії податкового агента та не стосується платника податків. Тому з методики виключено всі норми про визначення «загального фінансового результату», адже згідно ПКУ його визначає лише платник податків в рамках річного декларування. Таким чином до функцій податкового агента відноситься нарахування, утримання та сплата до бюджету податку з інвестиційного прибутку, отриманого платником податків в результаті кожної операції з окремим пакетом цінних паперів, та суми війського збору з такого прибутку.

Виключено норму про податкову соціальну пільгу, зважаючи на те, що це право виключно платника податків, яке не може бути застосовано податковим агентом, а застосовується лише платником за результатом річного декларування. Натомість, перелік доходів, що не включаються до доходу від продажу інвестиційного активу доповнено інвестиційним прибутком від операцій з державними цінними паперами.

Також Методику доповнено нормою, що документальним підтвердженням (первинним документом) доходів та витрат за операціями з інвестиційними активами, укладеними за межами України, є звіт торговця цінними паперами, який формується на базі звіту іноземної інвестиційної фірми, та інші документи (за наявності).

Крім того, довідку, що є додатком до Методики, доповнено даними щодо розрахунку та сплати військового збору та вилучено норму щодо окремого обліку інвестиційного прибутку (збитку) від операцій з цінними паперами на фондовій та поза фондовою біржею.


Поділитись:
Чи підтримуєте Ви механізм прийняття та набрання чинності нормативних актів НКЦПФР, який пропонує ПАРД?
Так 97%
Ні 3%
Чи зацікавлені Ви у запровадженні віддаленого укладення договорів та обслуговування клієнтів торговців та депозитарних установ без необхідності особистої присутності клієнта?
Так 88%
Ні 12%