Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Об’єднання учасників фондового ринку просять Президента не допустити знищення фондового ринку внаслідок дій НКЦПФР

Асоціація «Українські Фондові Торговці» (АУФТ), Професійна Асоціація учасників Ринків капіталу та Деривативів (ПАРД), Українська Асоціація Інвестиційного Бізнесу (УАІБ) та Асоціація «Біржові та електронні майданчики» (Асоціація «БЕМ») 19 серпня 2019 року звернулись до Президента України Володимира Зеленського та Секретаря Ради Національної Безпеки та Оборони України  Олександра Данилюка з проханням звернути увагу на стрімке погіршення стану фондового ринку України, спричиненого неякісним рівнем регулювання ринку керівництвом Національної Комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).
Об’єднання учасників фондового та товарного ринків констатують, що за 4 роки керівництво НКЦПФР остаточно втратило довіру учасників фондового ринку та інвесторів до дій регулятора та віру у реформування ринку.
Замість виконання публічно анонсованих на початку каденції дій, керівництво НКЦПФР демонструє:
  • ігнорування інтересів національних емітентів та інвесторів;
  • неякісний рівень імплементації європейської правової основи;
  • винятково каральний характер регулювання;
  • конфлікт інтересів у діяльності;
  • абсолютну відсутність діалогу з учасниками ринку разом з їх публічною дискредитацією. 
Крім того, об’єднання учасників фондового та товарного ринків відмічають, що вже 4 роки вони протистоять методичним спробам НКЦПФР не тільки безпрецедентно розширити повноваження на фондовому ринку, вийти з під контролю з боку повноважних державних органів, громадянського суспільства та експертного середовища, а і спробам стягувати з учасників фондового ринку левову долю їх прибутку задля забезпечення свого існування.
Учасники ринку вважають, що за того ставлення НКЦПФР вже найближчим часом можна очікувати зникнення національного ринку капіталу, як скільки-небудь значущого явища, міграцію українських емітентів на іноземні ринки, проблеми при запуску пенсійної реформи, пов’язані з відсутністю локальних фінансових інструментів.
Аби ці прогнози не справдились вкрай необхідно:
  1. спрямувати дії регулятора на стимулювання та підтримку розвитку фондового ринку, впровадження нових інструментів, спрощення процедур заснування бізнесу;
  2. обов’язкове залучення експертів, представників інвестиційної спільноти до розробки Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року та інших програмних документів щодо розвитку ринку капіталу;
  3. припинення маніпулювання інформацією, дискредитації та волюнтаристських дій НКЦПФР стосовно учасників ринку;
  4. налагодження конструктивної співпраці НКЦПФР  з учасниками ринку для збереження та відновлення національного ринку капіталу. 

Об’єднання учасників фондового та товарного ринків все ще мають надію на розвиток фондового ринку України та впевнені, що це можливо лише за умови надання Президентом України доручення керівництву НКЦПФР про негайне виконання перелічених вище заходів. 
А у разі невиконання, зволікання, або спотворення виконання доручення Президента України, як це ринок бачив минулі 4 роки, має йтися про звільнення з посади тих керівників НКЦПФР, які будуть заважати виконанню доручення, та призначення дієвих і відповідальних фахівців, які сформують повний, оновлений склад НКЦПФР та зможуть, нарешті, повернути України на мапу фінансових ринків світу. 

Повний текст звернення за посиланням.
Поділитись: