Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Національний банк оптимізує низку валютних обмежень

Постановою НБУ  від 20 лютого 2024 року №24 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18".

За твердженням НБУ зміни оптимізують низку валютних обмежень, щоб запобігти непродуктивному відпливу капіталу для захисту міжнародних резервів України та збереження стійкості валютного ринку.

На сьогодні для розрахунків у іноземній валюті бізнес має спочатку використовувати наявну в нього іноземну валюту, а далі, за необхідності, купувати її на валютному ринку України. Також підприємствам доступні валютні операції на умовах "своп" із купівлі-продажу іноземної валюти, якщо перша частина операції передбачає купівлю банком у клієнта іноземної валюти.

Так, з 21 лютого під час купівлі валюти бізнесом банки мають брати до уваги не лише кошти в іноземній валюті, розміщені на поточних та депозитних рахунках клієнта, а й інформацію про незавершені валютні операції клієнта з банками на умовах "своп", за якими здійснено першу частину операції (з продажу клієнтом іноземної валюти банку).

З цією метою на дату купівлі іноземної валюти юридичним особам потрібно буде надавати банку інформацію про продану ним іноземну валюту за першою частиною валютних операцій на умовах "своп" (валюта, строк операції) за незавершеними угодами з банками. Вона надаватиметься додатково, разом з інформацією про наявні кошти в іноземній валюті на поточних та депозитних рахунках. 

Також змінами уточнено особливості валютного нагляду з боку банків за граничними строками розрахунків за експортними операціями.

Починаючи з 21 лютого, банки мають змогу завершити валютний нагляд за відповідними операціями лише за умови, якщо кошти від нерезидента надійшли в іноземній валюті. Натомість перекази в гривнях не будуть підставою для завершення валютного нагляду банком.

Поділитись: