Мені потрібно знати все про:
Депозитарні установи
Торгівлю цінними паперами

Календар подій

Комісія проводить оцінку ризиків професійних учасників

З 2004 року ПАРД реалізує проект Фінансовий моніторинг. В рамках реалізації проекту спеціалісти ПАРД готують та надають пропозиції до нормативно-правових актів в сфері фінансового моніторингу на фондовому ринку до НКЦПФР та Держфінмоніторингу України.
 
В рамках проекту фахівці ПАРД працювали над розробкою Методичних рекомендацій з питань фінансового моніторингу для учасників фондового ринку. Також, Асоціація розробила для депозитарних установ та торговців цінними паперами Примірні правила проведення фінансовго моніторингу.

Відповідно до частини 2 статті 21 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 14.10.2014 №1702-VII, кожні три роки проводиться національна оцінка ризиків за участю Держфінмоніторингу, уповноважених органів державної влади із залученням інших суб’єктів (у разі потреби).

При цьому відповідальним за проведення національної оцінки ризиків визначено Держфінмоніторинг.

Відповідно до Плану на 2017-2019 роки з реалізації Стратегії розвитку системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення на період до 2020 року затвердженого розпорядженням КМУ від 30 серпня 2017 №601-р, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, як один з суб’єктів державного фінансового моніторингу, протягом І кварталу 2019 року, проводить оцінку ризиків використання суб’єктів первинного фінансового моніторингу для легалізації (відмивання) доходів протягом І кварталу 2019 року.

Оцінку ризиків, яку проводить Комісія є секторальною оцінкою ризиків, яка буде складовою частиною національної оцінки ризиків у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму, що буде проведена в 2019 році.

Такий підхід оцінки ризиків обумовлює реалізацію принципу комплексності оцінки. Таку комплексність можна визначити як можливість узагальнення результатів всіх окремих оцінок і формування цілісної картини національних ризиків.

Детальніше з механізмом та принципами проведення Національної оцінки ризиків можна ознайомитись в Методиці національної оцінки ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму в Україні.

У зв’язку з вищеописаним, просимо у термін до 01.02.2019 року небанківським фінансовим установам заповнити анкету-опитувальник та опитувальник, та направити їх на електронну адресу Комісії – [email protected]
Поділитись: